Четвер, 19.10.2017, 02:41

Главная Подорож до історичних місць Волині “Вивчаючи пам’ятки Батьківщини”РегистрацияВход

В січні 2017 року учні 8-го класу з класним керівником Коваленко Т. В. відвідали Острозький замок на Рівенщині, збудований у XIV-XV ст. на місці давньоруського городища родиною князів Острозьких. В комплекс споруди замку входить Вежа Мурована, Богоявленський собор, Кругла вежа та надбрамна дзвіниця. Це був осередок освіти, науки та культури того часу.Майже три століття місто було резиденцією князівського роду Острозьких.В 1576 році тут постала Острозька слов’яно-греко-латинська академія.

Дуже сподобалась учням захоплююча мандрівка Дубенською фортецею, яка була заснована  князями Острозькими в 1498-1506 роках для оборони жителів міста від нападів татар. Замок розбудований на початку 17 століття на кошти Януша Острозького, а в 1682 році знаходився у володінні Любомирських, які і закінчили модернізацію замку. Сьогодні в Дубенському замку розташований музей.

Учні побували у Луцькому замоку  на Волині, всім відоме його зображення на купюрі номіналом 200 гривень. Він збудований X-XI столітті в дерев’яному вигляді,був декілька разів знищений татарами. Муровану фортецю на його місці було збудовано в XIV столітті Любартом. Замок займає підвищення, що з трьох сторін омивали колись води ріки. Три замкові вежі:В’їздова,Владича і Стирова з’єднані мурами довжиною 230 м. До замку провадить мурований міст над давніми валами. Ці місця дуже любила відома українська поетеса Леся Українка.Досі збереглася липа, під якою Леся писала свої вірші.

«  Жовтень 2017  »