Середа, 18.07.2018, 02:12

Главная «Національний історико-етнографічний заповідник “Переяслав”»РегистрацияВход

Поїздка 8 червня 2018 року до Переяслава-Хмельницького подарувала учням, які відпочивають у пришкільному мовному таборі «Веселка» Дівичківського НВО багато приємних вражень та відкриттів!

Це невеличке містечко на березі Дніпра відоме в Україні як місто музеїв. Адже в Переяславі-Хмельницькому знаходиться більше 25 музеїв. Всі музеї входять до складу Національного історико-етнографічного заповідника “Переяслав”. Більшість музеїв розмішена на території Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, що є також частиною заповідника. Це надзвичайно пізнавальний та унікальний музей під відкритим небом.

Вихованці мовного клубу «Rainbow» (1-4 класи) з вихователями Пилипець Ольгою Павлівною та Петрик Світланою Василівною відвідали міські музеї:

1. Археологічний музей— музей, що показує матеріальну та духовну культуру племен та народів, що заселяли територію Переяславщини від пізнього палеоліту до давньоруського часу включно. Найбільшим в експозиції є розділ, присвячений давньоруському літописному місту Переяславлю.
  2. Музей трипільської культури — тематичний краєзнавчий музей трипільської культури, який розміщений у старовинному будинку брата відомого українського композитора і фольклориста Павла Сениціна вулиці Шевченка в Переяславі. Відкриття музею у 2003 році стало результатом багаторічних досліджень археологів НІЕЗ «Переяслав» в експедиціях Інституту археології НАН України, Національного музею історії України та власних досліджень у різних регіонах України та на Переяславщині.
  3. Музей козацької слави. Роботи Василя Завгороднього. Цей музей (відкритий 28 червня 2003 р.) розташувався у мальовничому куточку старого Переяслава в будівлі ХІХ ст., поряд з будинком лікаря А.Й. Козачковського, у якому в свій час перебував Т.Г. Шевченко. Ця невелика, але надзвичайно змістовна та емоційно багата експозиція створена з робіт однієї людини, талановитого художника і різьбяра по дереву, поета-пісняра Василя Леонтійовича Завгороднього (26.10.1925-5.04.2009), заслуженого артиста України, лауреата мистецької премії ім. Катерини Білокур (1995 р.), члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, ветерана Великої Вітчизняної війни.

Учні «Школи лідерів» (5-7 класи) разом з педагогом-організатором Проніною Мариною Анатоліївною та вчителем української мови та літератури Демчук Тетяною Іванівною відвідали музей під відкритим небом Національного історико-етнографічного заповідника “Переяслав”.

Це перший в Україні музей під відкритим небом. Почав будуватися ще у 1964 році. Займає на Татарській горі площу близько 25 га. В музеї відтворено побут різних епох – від житла пізнього палеоліту (кам’яної доби) до будинків кінця ХІХ ст.

Основна тематика музею – це побут Середньої Наддніпрянщини, регіону де розташований Переяслав-Хмельницький. Загалом тут зібрано майже 300 унікальних об’єктів: 122 пам’ятки архітектури, 20 дворів з хатами, майстерні, біля 30 тисяч цінних історичних, побутових, культурних експонатів. Цікаво було побачити як жили різні верстви населення тих часів.

Територія Музею просто неба дуже мальовнича. Всі будиночки й двори доглянуті. Навколо яскраві квітники, городи, сади. Ніби господарі на хвилину покинули своє житло. Все зроблено з турботою та душею, за народними традиціями. Справжньою окрасою Переяславського музею архітектури та побуту є два штучні ставки та чудовий дендропарк.

«  Липень 2018  »